Značka Leukoplast v průběhu doby

Leukoplast® v průběhu doby

Od svého založení v roce 1901 se značka Leukoplast snaží uspokojovat potřeby zdravotníků a dodávat vysoce kvalitní výrobky. Nyní může z tohoto dědictví těžit celý svět, protože díky výrobkům na ošetřování ran Leukoplast jsou všechny naše znalosti dostupné všem. Objevte, jak to všechno začalo!

Cesta začíná

Leukoplast, první samolepicí plastová páska na světě, která používala oxid zinečnatý a přírodní kaučuk, byla vynalezena v roce 1901.

Díváme se zepředu na vzorek první role samolepicí fixační pásky Leukoplast; pod ní je uveden rok 1901. Vedle ni vidíme fotografii vynálezců Oscara Troplowitze a Isaaca Lifschütz.

Zrození ikony

V roce 1920 byla na trh uvedena ikonická červená cívka a zacvakávací kroužek.

Vedle data 1920 vidíme pohled shora na vzorek ikonické červené cívky Leukoplast se samolepicí fixační páskou.

První řada velkoplošné fixace na světě

Značka Leukoplast přichází s další inovací v podobě prvního velkoplošného fixačního obvazu a krytí na světě.

Na obrázku jsou dva příklady velkoplošného fixačního materiálu Leukoplast a časová značka ze 70. let 20. století.

Vyšší úroveň sterilních pooperačních obvazů a krytí

Díky ultratenkým, prodyšným a přizpůsobivým fóliím, které působí jako druhá kůže, byla v roce 2006 představena vyšší úroveň sterilních pooperačních obvazů a krytí.

Můžeme vidět příklad moderního sterilního pooperačního krytí značky Leukoplast, které bylo vyvinuto v roce 2006.

Průkopnická technologie prevence infekce

V letech 2015 a 2016 uvedla značka Leukoplast na trh několik výrobků s vlastnostmi předcházejícími infekcím: Leukomed Sorbact s technologií vázání bakterií, fixační pásky Leukoplast s novou antimikrobiální cívkou a zacvakávacím kroužkem a Leukomed Control, který je zcela průhledný a umožňuje včasné rozpoznání potenciálních infekcí.

Tento snímek ukazuje tři novinky: technologii vázání bakterií Sorbact společnosti Leukoplast z roku 2015, antimikrobiální cívku z roku 2016 a Leukomed Control, rovněž z roku 2016, s příslušnými daty vedle nich.

Řešení pro citlivou pokožku: naše nejnovější inovace

Časté výměny obvazů a krytí jsou každodenní součástí života mnoha pacientů i zdravotnického personálu. Lidem s křehkou a narušenou pokožkou však pokaždé hrozí poranění. Měkké silikonové lepidlo nové řady Leukoplast skin sensitive umožňuje atraumatickou výměnu obvazů a krytí a pomáhá chránit před poraněním způsobeným lepidlem.

Vidíme čtyři příklady výrobků Leukoplast s technologií pro citlivou pokožku: Hypafix, Leukomed T a T plus a jednu cívku fixační pásky.

Od červené cívky k ucelené řadě

S Leukoplastí máte vše, co potřebujete k ošetření drobných poranění nebo složitých ran doma nebo v profesionálním prostředí!